Ankara Üniversitesi, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve Türk Patent ve Marka Kurumu işbirliğiyle düzenlenen program İngilizce dilinde yürütülmektedir. Program kapsamında WIPO ve TurkPatent 10 yabancı uyruklu öğrenciye burs vermektedir. Ankara Üniversitesi ise T.C. uyruklu 5 öğrenciyi programa ücretsiz olarak kabul etmektedir. Detaylı bilgi için WIPO Academy’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Program broşürü için lütfen tıklayınız.

Not: T.C. uyruklu ve Ankara Üniversitesi bursundan yararlanmak isteyen adayların ALES ve YDS (veya eşdeğer yabancı dil puanı) belgesi sunması gerekmekte olup, bu adaylar programa tezli yüksek lisans öğrencisi olarak kabul edilecektir. Diğer adaylar ise tezsiz yüksek lisans programına kabul edilecektir.

Tüm T.C. uyruklu adayların programa Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü aracılığıyla başvuru yapmaları ve Eylül ayının ilk haftasında yapılacak kabul sınavına katılmaları gerekmektedir. T.C. uyruklu adayların başvuru şartları ve başvuru sırasında izlemesi gereken yöntem ilerleyen günlerde www.sosbilens.ankara.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

Tüm adayların aynı zamanda WIPO Academy‘nin web sitesinden de başvuru yapması gerekmektedir. Bu başvurunun amacı programa kabul edilen öğrencilerin uzaktan eğitim alt yapısını kullanmalarına olanak sağlamaktır. Dolayısıyla WIPO Academy üzerinden yapılan başvuruların resmi bir geçerliliği bulunmamaktadır. T.C. uyruklu adaylar için resmi başvurular Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü üzerinden gerçekleşecektir.

Sorularınız için sozden@law.ankara.edu.tr adresine e posta gönderebilirsiniz.