Ankara Üniversitesi, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve Türk Patent Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen Fikri Mülkiyet Hukuku İngilizce Yüksek Lisans programı 2016-2017 Güz yarıyılından itibaren öğrenci alımına başlamıştır. Program İngilizce dilince yürütülmekte olup, detaylı bilgi için WIPO Academy’nin web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Program broşürü için lütfen tıklayınız.

Not: T.C. uyruklu ve Ankara Üniversitesi bursundan yararlanmak isteyen adayların ALES ve YDS (veya eşdeğer yabancı dil puanı) belgesi sunması gerekmekte olup, bu adaylar programa tezli yüksek lisans öğrencisi olarak kabul edilecektir. Ankara Üniversitesi bursundan yararlanmayacak olan T.C. uyruklu adaylar ise tezsiz II. öğretim yüksek lisans programına kabul edilecektir. Bu adaylardan sadece yabancı dil belgesi istenecektir.

Tüm adayların programa Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü aracılığıyla başvuru yapmaları ve Eylül ayının ilk haftasında yapılacak mülakata katılmaları gerekmektedir. T.C. uyruklu adayların başvuru şartları ve başvuru sırasında izlemesi gereken yöntem ilerleyen günlerde www.sosbilens.ankara.edu.tr adresinden duyurulacaktır.