FİSAUM, 1998 yılından bu yana yılda bir kez “Fikrî ve Sınaî Mülkiyet Hakları, Ulusal ve Uluslararası Uygulamalar” konulu bir kurs düzenlemektedir. Konuya ilgi duyan hukukçuların yanı sıra, marka-patent vekili olmayı düşünen yükseköğretim mezun ve öğrencilerinin  katıldığı kurslarımıza ilgi her geçen yıl artmaktadır.

Genellikle 9 hafta süren ve toplam 53 saatten oluşan kurs, hafta içinde üç gün akşam 18:00-20:00 saatleri arasında, Merkezimizin Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yer alan dersliğinde yapılmaktadır.

Kursumuza katılabilmek için, web sitemizden veya Merkezimizden alınacak başvuru formu ve katılım ücretinin banka hesabına yatırıldığını gösteren dekont yeterli olmaktadır. Katılım ücreti devlet memurları, öğrenciler ve stajyer avukatlar için indirimlidir.

Dersler, Ankara Üniversitesi öğretim üyeleri, Türk Patent Enstitüsü, T.C. Kültür Bakanlığı ve T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı uzmanları, Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi hakimleri, patent ve marka vekilleri tarafından verilmekte; % 80 devamı gerçekleştiren kursiyerler katılım belgesi almaya hak kazanmaktadır.

Mart-Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirilmiş olan Kurs Programı hakkında bilgi almak için tıklayınız.