FİSAUM, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nezdinde yürütülen iki yüksek lisans programının koordinatörlüğünü yapmaktadır.

1) Fikri Mülkiyet Hakları, Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı: Türkçe yürütülen disiplinlerarası yüksek lisans programımız Ankara Üniversitesi’nin seçkin öğretim üyeleri ve ilgili kurumlardan gelen uzman kişiler tarafından verilen dersleri kapsamaktadır.

Program Hakkında

Başvuru Şart ve Koşulları

Dersler

İletişim

2) Fikri Mülkiyet Hukuku İngilizce Yüksek Lisans Programı (Master of Laws in Intellectual Property): Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve Türk Patent ve Marka Kurumu işbirliğiyle düzenlenen program İngilizce dilinde yürütülmektedir. Program kapsamında WIPO ve TurkPatent 10 yabancı uyruklu öğrenciye burs vermektedir. Ankara Üniversitesi ise T.C. uyruklu 5 öğrenciyi programa ücretsiz olarak kabul etmektedir. Detaylı bilgi için WIPO Academy’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Program broşürü için lütfen tıklayınız.

Not: T.C. uyruklu ve Ankara Üniversitesi bursundan yararlanmak isteyen adayların ALES ve YDS (veya eşdeğer yabancı dil puanı) belgesi sunması gerekmekte olup, bu adaylar programa tezli yüksek lisans öğrencisi olarak kabul edilecektir. Diğer adaylar ise tezsiz yüksek lisans programına kabul edilecektir.

Tüm T.C. uyruklu adayların programa Temmuz-Ağustos aylarında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü aracılığıyla başvuru yapmaları ve Eylül ayının ilk haftasında yapılacak kabul sınavına katılmaları gerekmektedir. T.C. uyruklu adayların başvuru şartları ve başvuru sırasında izlemesi gereken yöntem ilerleyen günlerde www.sosbilens.ankara.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

Tüm adayların aynı zamanda WIPO Academy‘nin web sitesinden 30 Temmuz 2017 tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir. Bu başvurunun amacı programa kabul edilen öğrencilerin uzaktan eğitim alt yapısını kullanmalarına olanak sağlamaktır. Dolayısıyla WIPO Academy üzerinden yapılan başvuruların resmi bir geçerliliği bulunmamaktadır. T.C. uyruklu adaylar için resmi başvurular Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü üzerinden gerçekleşecektir.

Sorularınız için sozden@law.ankara.edu.tr adresine e posta gönderebilirsiniz.