FİSAUM, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nezdinde yürütülen iki yüksek lisans programının koordinatörlüğünü yapmaktadır.

1) Fikri Mülkiyet Hakları, Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı: Türkçe yürütülen disiplinlerarası yüksek lisans programımız Ankara Üniversitesi’nin seçkin öğretim üyeleri ve ilgili kurumlardan gelen uzman kişiler tarafından verilen dersleri kapsamaktadır. Program hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

Program Hakkında

Başvuru Şart ve Koşulları

Dersler

İletişim

2) Fikri Mülkiyet Hukuku İngilizce Yüksek Lisans Programı (Master of Laws in Intellectual Property): Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve Türk Patent Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen program İngilizce dilinde yürütülmektedir. Program kapsamında WIPO ve TPE 10 yabancı uyruklu öğrenciye burs vermektedir. Ankara Üniversitesi ise T.C. uyruklu 5 öğrenciyi programa ücretsiz olarak kabul etmektedir. Detaylı bilgi için WIPO Academy’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Program broşürü için lütfen tıklayınız.

Not: T.C. uyruklu ve Ankara Üniversitesi bursundan yararlanmak isteyen adayların ALES ve YDS (veya eşdeğer yabancı dil puanı) belgesi sunması gerekmekte olup, bu adaylar programa tezli yüksek lisans öğrencisi olarak kabul edilecektir. Ankara Üniversitesi bursundan yararlanmayacak olan T.C. uyruklu adaylar ise tezsiz II. öğretim yüksek lisans programına kabul edilecektir. Bu adaylardan sadece yabancı dil belgesi istenecektir.

Tüm adayların programa Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü aracılığıyla başvuru yapmaları ve Eylül ayının ilk haftasında yapılacak mülakata katılmaları gerekmektedir. T.C. uyruklu adayların başvuru şartları ve başvuru sırasında izlemesi gereken yöntem ilerleyen günlerde www.sosbilens.ankara.edu.tr adresinden duyurulacaktır.