Yer: Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. kat, FİSAUM Büro’nun yanı

Uzmanlık kütüphanesi olarak hizmet veren FİSAUM Bilgi Merkezi’nde çok sayıda kitap, süreli yayın ve CD bulunmakta olup, kütüphanede bulunan bilgisayarlar aracılığıyla hukuk fakültesi IP’leri üzerinden ulaşılabilen veri tabanlarına da erişim mümkündür. Üye olunan veri tabanlarına http://kutuphane.ankara.edu.tr/?page_id=792   sayfasından ulaşılabilir. Ayrıca FİSAUM, 2014 yılından bu yana Darts-IP veri tabanına üyedir. Bu veri tabanı, Avrupa Birliği Mahkeme ve ofislerinin yanı sıra, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya, Fransa, Japonya, Çin ve Türkiye gibi çok sayıda ulusal mahkeme ve ofislerinden, 1.414.000’ın üzerinde karar içermekte ve hali hazırda Avrupa marka içtihat hukuku ile ilgili en kapsamlı veri tabanı olma özelliği taşımaktadır. Darts-IP veri tabanını kullanmak için lütfen kütüphane görevlisine danışınız.

Katalog taraması için http://katalog.ankara.edu.tr sayfasına girip, Fikri ve Sınai Haklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Kütüphanesini seçmeniz gerekmektedir.

Kütüphanemize en son 2017 yılının başında Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü tarafından çok sayıda İngilizcce kitap bağışlanmıştır.

 


Kütüphanemizin İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde  alanın en önemli süreli yayınlarına abonedir.

 

                                     Kullanım Koşulları

  1. Kütüphanemiz, uzman kütüphanecimiz sınırlı bir süre için Merkez Kütüphane’de görevlendirilmiş olduğundan kısıtlı koşullarda hizmet verebilmektedir. Bu nedenle Kütüphanemizden yararlanmak isteyen okuyucularımıza daha iyi hizmet verebilmemiz için, okuyucularımızın gelmeden önce 0 312 595 52 32’yi aramaları veya fisaum@ankara.edu.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.
  2. Kütüphanemizde ödünç kitap verilmemekte veya fotokopi çekilmemektedir.