Yer: Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2. kat, FİSAUM Büro’nun yanı

Kullanım Koşulları:

  1. Kütüphanemiz, uzman kütüphanecimiz sınırlı bir süre için Merkez Kütüphane’de görevlendirilmiş olduğundan kısıtlı koşullarda hizmet verebilmektedir. Bu nedenle Kütüphanemizden yararlanmak isteyen okuyucularımızın,  hizmet verebilmemiz için gelmeden önce  312 595 52 32’yi aramaları veya fisaum@ankara.edu.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.
  2. Kütüphanemizde ödünç kitap verilmemekte veya fotokopi çekilmemektedir. Kullanıcının fotokopi çektirmek istemesi durumunda, kimliğini görevliye bırakarak dışarıda fotokopiyi çektirmesi mümkündür.
  3. FİSAUM, 2014 yılından bu yana Darts-IP veri tabanına üyedir.  Bu veri tabanı, Avrupa Birliği Mahkeme ve ofislerinin yanı sıra, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya, Fransa, Japonya, Çin ve Türkiye gibi çok sayıda ulusal mahkeme ve ofislerinden, 1.414.000’ın üzerinde karar içermekte ve hali hazırda Avrupa marka içtihat hukuku ile ilgili en kapsamlı veri tabanı olma özelliği taşımaktadır. Söz konusu veri tabanını ayrıcalıklı kılan bir diğer husus ise, sadece Temyiz Mahkemelerinin değil, aynı zamanda ilk derece mahkemelerinin de kararlarını içeriyor olmasıdır.
  4. Darts-IP veri tabanının yanı sıra Kütüphanemizde bulunan bilgisayarlardan Ankara Üniversitesinin üye olduğu ve Hukuk Fakültesinden erişilebilen  veri tabanlarına erişilebilmektedir.
  5. Ankara Üniversitesinin tüm birimlerinde tek bir katalog sorgulama sistemi kullanıldığından, FİSAUM Kütüphanesi de aynı sisteme bağlıdır. Kütüphanede mevcut kitap ve makalelerin sorgulanabilmesi için çevrim içi katalogta sorgulama yapılacak kütüphane olarak FİSAUM Kütüphanesi’nin seçilmesi gerekmektedir.